Elips Elektronik

Bilişim Teknolojilerinde Çözüm Merkeziniz

Uydu İnternet Networking

İlk önceleri kablolu iletişim imkanı ile sesi, veriyi ve görüntüyü insanlara taşımak mümkün oldu. Ardından gelen kablosuz iletişimde ise kesintisiz, hızlı, güvenli ve kaliteli erişim sağlanarak internet erişiminde verimlilik sağlandı. Kablosuz ve kesintisiz iletişim deyince de ilk olarak akla uydu teknolojileri geliyor.

Uydu teknolojileri artık yalnızca askeri amaçlı değil sivil hayatta da hızla kendine yer bulmaktadır. İş yaşamının içine giren uydu teknolojileri eğitimden sağlığa, yayıncılığa, taşımacılığa kadar pek çok alanda vazgeçilmez çözümler haline gelmektedir. Bu sistemde;uydudan iki yönlü internet teknolojisi ile müşterilerin, altyapı ve karasal hatlara ihtiyaç duymadan Türkiye'nin her yerinde iletişim kurabilmeleri sağlanır.

Şirketimiz; müşterilerin ihtiyaçlarına göre farklı kapasitelerde iletişim çözümleri sunarak kablolu internet bağlantılarından aldıkları mail ve sörf hizmetlerinin yanı sıra VoIP ile ücretsiz telefon görüşmeleri, yüksek hızlı internet erişimi, yüksek çözünürlüklü kameralarla uzaktan takip ve güvenlik, uzak nokta şantiyeler için VPN ve intranet uygulamaları, uydu üzerinden video konferans hizmetlerini de almalarını sağlayacak iletişim çözümleri sunmaktadır.