Başarı Öykülerimiz

Bizibiz yapan, Başarı Öykülerimiz

Proje ve Uygulama

Elips & Fordefence Siber Güvenlik Ortaklılığı

Proje Adı


Elips & Fordefence Siber Güvenlik Ortaklılığı


Firma Tanıtımı


Fordefence, konusunda yılların tecrübesine sahip uzman ekibiyle 2014 yılında kurumsallaşan genç ve dinamik bir firmadır. Uluslararası standartlardaki yazılım ve donanımlara sahip tam donanımlı laboratuvarımızda “Adli Bilişim Hizmetleri, Siber Güvenlik ve Sızma Testleri, Veri Kurtarma Çözümleri, Adli Bilimler İncelemeleri, ISO27001 Denetim ve Danışmanlığı, K.V.K.K. Danışmanlığı ve Fordefence Eğitimleri kapsamlarında çalışmalarımız devam etmektedir.


Projenin Amacı


FİRMAMIZ, bakım anlaşmalı müşterilerine verdiği hizmetlere bir yenisini daha ekleyerek, 2022 yılı itibari ile "SİBER GÜVENLİK VE BİLGİ GÜVENLİĞİ DANIŞMANLIK" hizmeti de vermeye başlayacaktır. Konusunda yılların tecrübesine sahip uzman ekibi bünyesinde barındıran "FORDEFENCE" firması ile yapılan iş birliği kapsamında, müşterilerimize Fordefence’in Uluslararası standartlardaki yazılım ve donanımlara sahip tam donanımlı laboratuvarında Siber Güvenlik, Sızma (Penetrasyon) Testleri ve Veri Kurtarma Çözümleri sağlanmaktadır.

Elips & Fordefence Siber Güvenlik Ortaklılığı

Projenin Detayları


Yapı sektörünün ihtiyacı olan bağlantı elemanlarını üreten "İNKA", 27 yıldan bu yana özellikle otel, spa, alışveriş merkezi, ofis ve konut binaları gibi birçok başarılı projenin iç mimarisinde imzası olan "ARKETİPO DESIGN" ve 1912'den beri Kağıt Hamuru ve Kağıt endüstri alanlarında faaliyet gösteren "KORAB INTERNATIONAL" 2022 yılında "SİBER GÜVENLİK VE BİLGİ GÜVENLİĞİ" konusunda danışmanlık alacak olan bakım anlaşmalı müşterilerimizden bazılarıdır.

Verilecek hizmetin sıklığı ve kapsamı müşterilerdeki client bilgisayar, fiziksel sunucu ve internet sitesi adetine göre değişmekle birlikte sunulan hizmetler aşağıdaki alanları kapsamaktadır.

 • Zafiyet Taraması Hizmeti
 • Sızma Testi Hizmeti
 • Bilgi Güvenliği Farkındalığı Eğitimi
 • Bilgi Güvenliği Bilgilendirme Bülteni

Projenin Çözümü


Sızma (penetrasyon) testi içeriği ise aşağıdaki gibidir. Hizmet sunuculacak firmalara ait internete açık servisleri, intranet ağı ve grup firmalarının internete açık web uygulamalarına yönelik olarak sızma testi hizmeti gerçekleştirilecek, tespit edilecek zafiyetler düzeltme önerileri ile birlikte raporlanacaktır. Sızma testlerinin içeriği ise;

 • İnternete Açık Servisler için Sızma Testi
 • İntranet Sunucuları/Cihazları İçin Sızma Testi
 • Web Uygulamaları Güvenlik Denetimi
 • Sosyal Mühendislik Testleri
 • Kablosuz Ağ Güvenlik Testleri
 • Raporlama
 • Periyodik olarak yapılacak Sızma Testi ve Zaafiyet Taraması Hizmetleri kapsamında oluşturulan rapor sonuçları firma yetkilileri ile FORDEFENCE analiz edecek ve giderilmesi konusunda raporlama içerisinde yer alan bilgilendirmeler ile destek olacaktır.

Firmanızın yeni yılda bu hizmetten yararlanabilmesini istiyorsanız, yılın bu son günlerinde teknik ekibimizle hemen iletişime geçebilirsiniz.