Başarı Öykülerimiz

Bizibiz yapan, Başarı Öykülerimiz

Proje ve Uygulama

İnterlab Veri Merkezi Modernasyonu

Proje Adı


İnterlab Veri Merkezi Modernasyonu


Firma Tanıtımı


1983’te faaliyetlerine başlayan İnterlab, kurulduğu günden bu yana yüksek kaliteli ürünlerine güvenen, müşteri memnuniyetine ve hizmet kalitesine büyük önem veren ve geçmişten aldığı gücü geleceğe taşıyan bir firma olmuştur.

Yenilikçi yaklaşımı ve girişimci vizyonuyla İnterlab, üniversiteler, sağlık kuruluşları, laboratuvarlardaki günlük işler ile araştırma ve çeşitli sektörlerdeki uygulamalar için müşterilerine en son ürün ve çözümleri sunmaya kendini adamıştır. Türkiye’de analitik ve “yaşam bilimleri” kimyasallarına ek olarak tüm laboratuvar sarf malzemeleri pazarının lideri olarak başarısı, elde ettiği müşteri güveninin açık bir göstergesidir.


Projenin Amacı


Tüm dünyanın takdirini ve güvenini kazandığı geniş ürün portföyü ile İnterlab, ürünleri için en ileri teknolojileri kullanırken, üstün kalite ve hizmeti makul fiyatlarda sunmayı kendisine prensip edinmiş bir kuruluştur. İnterlab olarak 20 yıldan bu yana kullandıkları Dell kalitesi ve 10 yılı aşkın Elips hizmet güvencesi ile akşamları rahat uyuduklarını, şirket verilerinin %100 güvende olduğunu belirten Kerem Cenk Cabbaraoğlu, olası veri kaybı risklerini sıfırladıklarını ve işlerini çok daha rahat yaptıklarının altını çizmektedir.

İnterlab Veri Merkezi Modernasyonu

Projenin Detayları


Her alanda yenilikleri takip eden ve yatırım yapan İnterlab, pandemi koşulları ile değişen yeni normlara da hızlı uyum sağlamak için Bilgi Teknolojileri sistemlerinde gelişmelere paralel olarak aldığı stratejik kararlar ile dijitalleşen dünyada yerini almaktadır. Son olarak Elips Elektronik’in deneyimli teknik ekibi ile geliştirdikleri altyapı projesinde, sistemin çevikliği ön planda tutularak hem çalışanlarına konfor hem de müşterilerine en iyi hizmeti sunmayı amaçlamıştır.

Veri merkezi modernizasyon kapsamında, bulunan dataların yaşam döngüsü boyunca maksimum faydayı sağlamayı hedefleyecek şekilde, depolama, yedekleme ve iş sürekliliği çözümlerini içeren DELL EMC sunucular ve yedekleme sistemleri ile yapı yenilenmiş olup, BT politikaları da günün şartlarına göre güncellenmiştir. Bu çalışmalar sayesinde İnterlab’ın iş verimliliklerinin ve sürekliliklerinin artırılmasında ve yeni büyüme alanları keşfetmelerine katkılar sağlanmaktadır.


İnterlab Veri Merkezi Modernasyonu