Çözümler

Bilişim Sektöründeki İş Ortağınız

Ağ Güvenliği

Güvenlik Duvarı

Network geçidine konumlandırılır ve kullanıcıların hem içeride hem de dışarıda hangi protokollerle, hangi kaynaklara ulaşacağına dair kurallarınızın tanımlanması için kullanılır.

Network Erişim Kontrolü - NAC

Network erişim kontrolü teknolojisi, kurumunuzun sorumluluğundaki cihazları sisteme tanımlayıp omurga anahtar seviyesinde ağa dâhil olmalarını engellemek veya izin vermek yerine, personelin hangi cihazla (masaüstü, dizüstü, akıllı telefon vb.) hangi lokasyondan (ofis, ev, kafe vb.) kurum kaynaklarına erişmeye çalıştığını algılayan ve buna göre erişim yetkilerini belirlemenize olanak sağlayan çözümleri içerir.

Atak Önleme Sistemi - IPS

Dışarıdan veya içeriden ağa yapılacak saldırılar veri kaybına yol açabildikleri gibi sistemleri erişilemez hale de getirebilir. Milyonlarca kullanıcının oluşturduğu botnet ağlarıyla yapılan saldırılarla kurumların bant genişliğinde yoğun trafik yaratılması bu tip saldırılara örnektir. Atak önleme sistemleri, sunucularınıza çok sayıda talep göndererek onları çalışamaz hale getirmeyi amaçlayan saldırıları önlemenizi sağlar.