Elips Elektronik

Bilişim Teknolojilerinde Çözüm Merkeziniz

Kişisel Sistem Grubu

Küçük ve orta ölçekli firmalar ile bireysel kullanıcılar için tercih edilen masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar, mobil bilgi işlem cihazları, iş istasyonları, ince istemciler, ekranlar, yazılım ve programların tamamı kişisel sistem grupları olarak adlandırılabilir.

Masaüstü bilgisayarlar yerini hızla dizüstü bilgisayarlara bırakırken arkadan gelen yeni nesil yüksek performanslı avuç içi bilgisayarlar, geniş kapsamlı kablosuz teknolojisiyle hayatımıza girmeye başladı bile. İş İstasyonları, özellikle iş ortamındaki verimliliği arttırmak ve bilişim teknolojileri yatırımlarından maksimum geri dönüş elde etmek için tasarlanmıştır. Bilim, mühendislik ve yaratıcı alandaki profesyonellerin yüksek performanslı görsel kalite ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile pek çok kurumsal ve bireysel kullanıcı tarafından tercih edilmektedir.

İnce istemci (thin client); merkezi bir sunucuya bağlanarak bu sunucu üzerinde oturum açmaya ve program çalıştırmaya yarayan bir kullanıcı terminalidir. Sunucu tabanlı bilgi işlem olarak adlandırılan bu yapıda bütün uygulamalar sunucu üzerinde çalışır. Bu sistemin faydaları ise; düşük toplam sahip olma maliyeti, kullanım kolaylığı, sıfıra yakın bakım maliyeti, yüksek güvenlik ve yönetim kolaylığıdır.