Hakkımızda

Bilişim Sektöründeki İş Ortağınız

Hakkımızda

Türk bilişim sektöründeki yolculuğumuza 1988 yılında Şişli Kocamansur Sokak’ta, 80 metrekarelik bir apartman dairesinde başladık. O günlerde sadece 3 kişiydik ve tüm Türkiye’de bilişimin geleceğini görebilen sadece bir avuç işletme vardı. Şirket felsefemiz olan "Yeni teknolojiyi izle, yeni çözümler üret" ilkesiyle henüz ilk günden itibaren o küçük pazara sıra dışı kalitede ürün, hizmet ve satış sonrası destek sunmayı başardık.

Bilişim teknolojisinin sunduğu imkânları insana taşırken, bugün herkesin bildiği ama o günler için çığır açan kavramlar olan kalite yönetimi ve müşteri memnuniyeti prensiplerinden asla taviz vermedik. Müşteri odaklı çalışan yapıların toplam kaliteyi arttıracağını, sektörü büyütürken kendilerinin de hızla büyüyeceğini çok iyi biliyorduk ve aynen düşündüğümüz gibi oldu. Peş peşe çok sayıda projeyi tamamladık ve 1996 yılında global ilaç devi Novartis’le Help Desk & Outsource projesini hayata geçirdik.

2000 yılında, müşterilerimizin artan yazılım ihtiyaçlarına çözüm üretebilmek ve onlara tek çatı altında uçtan uca yazılım sunabilmek için Kumsaati’ni kurduk. Kumsaati bugün, çevikliği ve öncü çözümleriyle yazılım sektörümüzün lider firmalarındandır.

Büyüyen kapasitemizle 2006 yılında Türkiye’de ilk 100 bilişim firması arasına girmeyi başardık. 2009 yılında sunucu ve depolama ünitelerinde HPE yetkili servis noktası olan ve bilişimde ilk 150 şirket arasına girmeyi başarmış Normdata ortaklığıyla çok daha güçlü bir konuma geldik. Büyük IT altyapısına sahip holdingler, kamu kuruluşları ve çok uluslu şirketler için her ölçekte sunucu, depolama üniteleri, ağ ihtiyaçları çözümleri geliştirdik.

Bugün Zincirlikuyu’da kendimize ait 1200 metrekare yönetim binamızda 4 şirket ve 120 kişilik ekibimizle tüm dünyaya uçtan uca BT çözümleri ve yazılım ürünleri sunuyoruz. Türkiye’nin 81 ilindeki servis ağımız ve dünyanın farklı noktalarındaki çözüm ortaklarımızla geleceği gören işletmelere hizmet veriyoruz. 1988 yılından bugüne hem bilişim teknolojileri pazarı hem de Elips çok yol kat etti, biliyoruz. Fakat şu an bulunduğumuz yerden bizim ve sektörün önündeki yola baktığımızda şunu görüyoruz:

- Hala yolun başındayız…

Vizyon

Bilişim temelli çözümlerin istisnasız her sektörde verimliliği arttırdığı, parçası olduğumuz insanlığı ve çevreyi hak ettiği seviyeye getirdiği, yeni dünyaları keşfederken insanlığın en büyük yardımcısı olduğu “yakın” geleceğin global çözüm lideri olmaktır.

Misyon

Bilişim teknolojilerinin entegre edilebilir imkanlarını en ulaşılabilir şekilde tüm dünyaya sunmak, satış sonrası uçtan uca destekle yatırımınızdan maksimum verimi almanızı sağlamak ve edindiğimiz deneyimi her geçen gün daha da iyi çözümlerin geliştirilmesi için paydaşlarımıza aktarmaktır.