Hizmetler

Bilişim Sektöründeki İş Ortağınız

Altyapı ve Yapısal Kablolama

Elips kalitesiyle alacağınız altyapı ve yapısal kablolama hizmeti, kurumunuzda düzenli ve performanslı çalışan bilgi sistemleri altyapıları kurmanıza ve mevcut sistemleri aynı performans seviyesine çekmenize destek olur. Bu hizmet kapsamında kurumun bugünkü ve yarınki olası bilgi sistemleri ihtiyaçları sürekli olarak takip ederiz. Ortaya çıkması muhtemel darboğazları önceden saptar ve çözüme yönelik önerileri ilgili birimlerinize aktarırız. Bu şekilde, bilgi sistemlerinizin işletmenize sağladığı verimliliği sürekli hale getiririz. Yapısal kablolama, data (bakır ve fiber), ses, şebeke, UPS ve güvenlik sistemi sinyallerinin optimum şekilde iletimini sağlamaya ve bu sistemleri tek çatı altında toplayarak yönetebilmeye ve gerektiğinde genişletmeye imkan sağlayan uzmanlık dalıdır. Elips’in yapısal kablolama ekipleri, kurumların en önemli ihtiyaçlarından biri haline gelen veri ve enerji iletiminin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlarlar.

Altyapı ve yapısal kablolama hizmetimizde Analiz, Uygulama, Test ve Sertifikasyon olarak özelleşmiş çözümler üretiriz.

  • Keşif ve Projelendirme
  • Yapısal kablolamada başlangıç noktası doğru projelendirmeyi yapmak ve kaliteli ekipmanları kullanmaktır. Projelendirme, şirketinizin büyüyebilecek ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, daha sonra istenildiğine, genişlemeye imkân sağlayacak şekilde yapılır. Düzgün kurulan altyapı ile kurumunuzun bu alandaki ihtiyaçları uzun bir süre boyunca sorunsuz karşılanır.

  • Data Center Çözümleri
  • Elips, fiziksel altyapı planlama sürecinden Data Center kurulum, planlama ve yönetim süreçlerine kadar uzman kadrosu ile garantili hizmet verir. En güncel teknolojiye dayanan yüksek verimli ve ölçeklendirilebilir Data Center çözümleri ile sektörde standartları belirleyen firmadır.

  • Uygulama ve Servisler
  • Yapısal kablolamada doğru projeyi taçlandıracak adım işçiliktir. Projenin vücut bulması olan işçiliğin kalitesi BT altyapısının performansı anlamına da gelmektedir. Hangi marka kablolama ürünlerini kullanırsanız kullanın, işçilik iyi değilse performans düşük olacaktır. Biz Elips bünyesinde sayısız projede görev almış, sertifikalı uzman kadrolar görevlendirir, projenizi mükemmel zamanlama ve birinci sınıf işçilikle hayata geçiririz.

  • Test, Sertifikasyon ve Raporlama
  • Yapısal kablolamanın son aşamasında her bir hattı, ilgili personelinizle birlikte tek tek kodlayarak etiketlendiririz. Yine her bir kabloyu gelişmiş test ölçüm cihazlarımız ile EIA/TIA standartlarına uygun olarak test ederiz. Testlerden elde ettiğimiz veriler ışığında uygun sonlandırılmayan, kopuk ya da hasarlı olan kabloları tespit eder ve hızla yenileriz. Tüm uçların test sonucu pozitif çıktığında verileri bilgisayar ortamına aktarır ve sonuçların bir kopyasını size sunarız. Tebrikler, birinci sınıf yapısal kablolama sistemine sahipsiniz.