Çözümler

Bilişim Sektöründeki İş Ortağınız

Ağ İzleme ve Yönetim Yazılımları

Ağınızın minimum kesinti ve maksimum performansla çalışması için proaktif adımlar atmak istiyorsanız, BT varlıklarınızı Elips’in son teknoloji ağ izleme ve yönetim yazılımlarıyla güçlendirin. Elips ağ izleme ve yönetim yazılımı çözümleri performans sorunlarını ve darboğazları kritik seviyeye gelmeden bulur, ağınızda önlenebilir tüm kesintileri veya arızaları önceden görmenizi sağlar.

Ağ izleme sürecinde sisteminizdeki router, switch, güvenlik duvarı, sunucu ve VM'ler gibi tüm ağ cihazlarının hata ve performans açısından anlık izler ve istatistikler toplarız. Bu bileşenlerin aktivitelerini korumak ve optimize etmek için her işlevlerini sürekli olarak değerlendiririz. Ağ izleme yazılımlarımızla network trafiği detayı, CPU değerleri, disk kullanımı, Up-Down durumu gibi tüm önemli verileri kontrol ederiz.

Ağ izleme yöntemlerimizle sunucularınızda çalışan kritik uygulamaların işlevselliğini ve dünya çapında ağlara düzgün şekilde bağlanıp bağlanmadığını tespit eder, sunucunuzun hem Internet hem de yerel ağlar için eksiksiz görselleştirilmesini sağlarız.

Elips ağ yönetim yazılımları, ağ kaynaklarınızın optimum aralıklarla düzenli olarak güncellenmesini ve onarılmasını sağlar. Ayrıca, ağ yöneticilerinizle birlikte çalışıp önleyici tedbirler almanız için kesintisiz iletişim kurmanıza yardımcı olur.

Ağ izleme ve yönetim uygulamalarımız manuel olarak yönetilmesi imkansızlaşan sistemlerinizin yönetimini otomatikleştirir. Ağ aygıtları hakkındaki veriler, SNMP, ICMP, CDP vb. temelli ağ yönetim yazılımı tarafından toplanır ve sorunları tam olarak anlamalarını, tespit etmelerini ve çözmelerini sağlamak için yöneticilere iletilir. Ağ yönetim yazılımları ile yöneticilere dilediğiniz seviyede yeni ağ düğümleri kurma veya yapılandırma yetkisi verebilir ya da ağa bağlı mevcut aygıtları güncellemek ve sanal ağlar oluşturmak için yazılımlardan destek alabilirsiniz.