Çözümler

Bilişim Sektöründeki İş Ortağınız

IP Tabanlı Telefon Sistemleri

IP tabanlı telefon sistemlerimiz temel olarak bir çağrı yöneticisi (call manager), ses geçidi (voice gateway) ve IP telefon cihazından oluşur. Bu çok basit sistem, veri ve telefon kablolamasını birleştirerek sistem yönetiminizi kolaylaştırır ve maliyetlerinizi düşürür.

Özellikle coğrafi dağılımı geniş olan kurumların mağazalar, şubeler arasındaki görüşmeleri IP tabanlı telefon sistemleriyle çok ekonomik olarak sağlanırken ev veya cep telefonuna iş yerindeki dâhili hatlar gibi kullanım imkanı verilerek iş verimliliği arttırılır.

IP tabanlı sistemlerin gelişmesi IP santrallerin ve IP telefonların da yaygınlaşmasına yol açmıştır. Bu sistemler ek kurulum gerektirmeden mevcut network altyapıları üzerinden çalışabilmektedir. Sesin data hatlarından aktarılması ile çalışan IP telefon (VoIP telefon) sistemleri ek uygulamalar ile desteklenerek mekandan bağımsız olarak tek platform üzerinde haberleşebilir.

IP telefon sistemlerinin giriş maliyeti, analog sistemlere göre yüksektir, fakat sistemin yetenekleri ve esnekliği size kısa vadede önemli maliyet avantajı sağlar.